Vítej!

Ahoj, jsme rádi, že jsi sem zavítal(a). A jsi tu správně, jsi totiž na stránkách školního časopisu Slovanského gymnázia Olomouc, [S]Press!

Proč [S]Press? Je to jednoduché: sami moc nevíme. Ale co víme, je, že jednak navazujeme na mnohaletou tradici školních časopisů a tomu poslednímu (bohužel vymřelému) říkali S-Tisk, jednak chceme poskytnout čtení k odpočinku a kafe (espresso) je v takovém případě ideální společník, jednak jsme nezávislá zpravodajská služba (press) Slovanu (S) a jednak chceme reagovat ekSPRESSně na aktuální témata.

Na co při listování [S]Pressem narazíš? V rubrice Seznamte se pravidelně představujeme nové i dobře známé tváře školy. Rubrika Aktuálně nezapomíná na současné dění, ať už myslím výročí, zajímavé akce, nebo situaci ve škole. Vždy se můžeš těšit i na Hlavní téma, které buď odkazuje na významné svátky, osobnosti, příběhy, anebo nás trklo náhodou a prostě vám ho musíme přinést. A protože seriózní žurnalistika je naše velmi vzdálená meta, velký prostor věnujeme rubrice Převážně nevážně s hláškami učitelů, anketami, soutěžemi a komiksy.

Nově představujeme na těchto webových stránkách také náš BLOG, kde najdeš to, co v časáku nenajdeš. Exkluzivní obsah, který se nám do [S]Pressu nevešel.

Kromě vydávání časopisu jsme hrdí i na naše další projekty: tak třeba tvoříme „gastropořad“ Kuchtíme s Kuncem, organizujeme na Slovanu Hrdou školu (od Schools United) nebo jsme v prosinci 2020 uspořádali Den online dveří na SGO.

Teď už běž probádat celý archiv, napni uši při poslechu podcastu Na espresso s [S]Pressem a zpříjemni si studium na našem výběrovém SGO! Díky za tvou podporu.

Ondřej Kuběnka, exšéfredaktor časopisu

VYŠLO NOVÉ ČÍSLO 03/01 Bye friends

OBJEDNAT SI HO MŮŽEŠ (SPOLU S DALŠÍMI ČÍSLY) PŘES FORMULÁŘ ZDE

AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Nový školní rok pro nás znamenal mnohé ztráty. Ale věděli jste, že újmě se nevyhnula ani redakce časopisu? Pojďme společně truchlit nad nelehkou situací, které jsme všichni vystaveni.


Datum vydání: 15. 10. 2021


ČETL(A) JSI?

DEJ NÁM PROSÍM ZPĚTNOU VAZBU!

BEZ TEBE NEBUDEME VĚDĚT, V ČEM SE ZLEPŠOVAT!

Všechna starší čísla najdeš v archivu.