Konečně jsi dorazil!

Ano, jsi tu správně na stránkách školního časopisu Slovanského gymnázia Olomouc, [S]press!

Jsme parta aktivních studentů, kteří ve svém volném čase vytváří časopis a spoustu dalších super věcí. Kde jsme vlastně přišli na náš název? Je to jednoduché, „s“ představuje Slovanské gymnázium nebo studentstvo (to jsme jako my...) vyberte si dle preferencí a „press“ vyjadřuje naši zpravodajskou službu. (pozn. čti [espres], stejně jako espresso, ale bez „o“).

Nalezneš u nás spoustu zajímavých věcí- od hlavního tématu, přes rozhovory, až po hlášky učitelů nebo různé soutěže. Všechna naše vydaná čísla najdeš tady v archivu. Zkus mrknout (mrk, mrk) třeba do 03/05 na 10. stránku a najdeš tam super video.

Kromě očí chceme zaujmout i tvé uši. V podcastu Na espresso s [S]Pressem jsou dostupné některé naše načtené články nebo rozhovory se zajímavými osobnostmi. Abychom v průběhu školního roku neumřeli nudou, organizujeme také různé speciální dny inspirované Hrdou školou, více najdeš v kalendáři.

VYTVÁŘET A ROZVÍJET“. To je naše motto. Děláme totiž dobrovolně něco navíc, tím získáváme nové zkušenosti a posouváme své možnosti do nepředstavitelných dálek za Tichým oceánem.


Filip Joel Hromek, šéfredaktor časopisu

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ!

Přijď se podívat na poradu v pátek ve 14:00 do učebny 010 na hlavní budově. Více v části NÁBOR

NOVÉ ČÍSLO 03/05 SUSPRESS

Poslední dva roky jsou prostě hodně sus. Tentokrát jsme si zvolili trošku deep téma a vrhli jsme se na kriminalistiku. Krimi seriály, vrazi, vraždy... okolo těchto témat se točí celé aktuální číslo. A nezapomeň se podívat také na video o vraždě kočky od školníka, které jsme společně natočili. Odkaz najdeš uvnitř časáku!Datum vydání: 29. 6. 2022


ČETL(A) JSI?

DEJ NÁM PROSÍM ZPĚTNOU VAZBU!

BEZ TEBE NEBUDEME VĚDĚT, V ČEM SE ZLEPŠOVAT!


@spress.cz


@sgopressfb


redakce@spress.cz